PROGRAMA

*Alguns canvis poden sorgir, així que recomanem mirar el programa de forma regular.

20 D’OCTUBRE

 21 D’OCTUBRE

16:00 – 20:00
WORKSHOP – SALA CONFERÈNCIES
CREACIÓ DE VIDEOCLIP EN 360º

Profesors: Andrés Tosti (Artista Visual) Luigi piscitelli (Expert en tecnologies RV)

Taller teòric de 4 hores d’introducció a la creació de videoclip en 360 amb al final part pràctica. En el complex el taller s’enfocarà en el que és la part més pràctica del tema.

16:00 – 00:00
INICI GALA D’ENTREGA DE PREMIS

Presentador: Bruno Sokolowicz

Durant tota la jornada del dia 21, es visualitzaran els videoclips finalistes de cada categoria, amb ponències i showcases d’artistes convidats i acabarem amb el lliurament de premis als guanyadors.

16:00 – 16.45
CONFERÈNCIA
LAB ULULE

Ponents: Marta Antúnez (Manager General Ulule España), Las Tope Dramática (Artistes)

El Crowdfunding Lab és una sessió per descobrir com el finançament participatiu pot ajudar a creadors i artistes a fer realitat els seus projectes.

SHOWCASE
XARIM ARESTÉ

17:00 – 17.45
CONFERÈNCIA
LYONA

Ponents: Marta Puig (Lyona)

Una ponència on presentarà els seus últims projectes i que explicarà els secrets de com dur a terme un procés artístic en un videoclip.

SHOWCASE
AMPARANOIA

18:00 – 18:30
SHOWCASE
ULTRAPLAYBACK

SHOWCASE
ENRIC MONTEFUSCO

18.45 – 19.30
PANELL
VIDEOCLIPS, NAIXEMENT D’UNA NOVA CULTURA EN LES PLATAFORMES DIGITALS

Ponents: Ramon Pascual (Head of Spain at VEVO), Koko Ackee (Productor Audiovisual), Alicia Álvarez Vaquero (Periodista i Investigadora), Damed Squad (Artistes)

Les plataformes digitals han jugat un paper important en el naixement d’una nova cultura anomenada “TRAP” que al costat d’una estètica de carrer ha usat el videoclip per crear els seus propis codis.

22:00 – 00:00

TANCAMENT DE FESTA
DJ DELAFÉ

20:00 – 20:30
SHOWCASE
DAMED SQUAD

20:30 – 21:30
NETWORKING

Dinamitzador: Jordi Alegre Rubio (Experto en Networking)

22:00 – 23:45
SHOWCASE
SWEET LIFE SOCIETY

+ DJ Festa final Jornada